Kurýrní služby a přeprava zásilek
Dispečink: +420 272 926 441

Kalkulátor kurýr Praha

Jednorázová zásilka online

Chcete rychle a levně
poslat zboží po Praze a okolí?

Při objednávce online sleva 5%.

Objednat zásilku

Zaregistrujte se nyní a získejte následující výhody

1. Pokročilá správa objednávek.
2. Rozsáhlá historie zásilek.
3. Možnost platby převodem.

REGISTROVAT

Kurýrní firmu vybírejte pečlivě

18. července 2006

Určitě i vaše firma potřebuje občas, nebo dokonce pravidelně posílat zásilky svým zákazníkům či obchodním partnerům. Rozhodně se vám vyplatí využít služby kurýrní firmy. Podle čeho ale firmu vybírat, abyste zbytečně netratily na penězích či renomé?

Kdo z nás by je neznal. Kurýry na kolech, motorkách i v autech spěchající vyzvednout nebo doručit zásilku lze potkat nejen v pražských ulicích, kde se denně doručuje až 5 tisíc zásilek, ale i v jiných velkých městech ČR. Kurýrní služby nabízejí kompletní kurýrní a dopravní servis, to znamená standardní i expresní doručení zásilek po České republice i mimo ni. Mezi další služby patří například přeprava osob, každodenní firemní servis (podání zásilek a jejich výběr na poště), občerstvovací služby, rozvoz letenek, dárků (například květin) či pizz.

Výhodou kurýrů je možnost expresního doručení do 1 hodiny (standart je 2 hodiny). Vedle času a ceny mohou být pro klienty lákadlem také další služby - možnost sledování zásilky po internetu nebo telefonické oznámení doručení.

Pečlivě si vybírejte
Pokud se rozhodujete, jakou kurýrní službu si vybrat, bude pro vás asi nejpodstatnější cenový faktor. Kurýrní služby si účtují nejčastěji podle dopravní vzdálenosti a konkurují si tak především cenou. Druhým modelem jsou paušální platby ve vymezených zónách. Na tom mohou profitovat firmy sídlící na okraji města.

Společnosti, které kurýry využívají, by si tedy měly dobře zkalkulovat, který systém „rychlých běžců“ se jim vyplatí víc. Pokud zasílají zásilky často, měly by OBECNĚ sáhnout po paušálu. Než se ovšem rozhodnete vybrat si na delší dobu svého přepravce, vyzkoušejte si jej „nenačisto“.

Vedle ceny jsou také neméně důležité skutečnosti jako je profesionální chování kurýrů, spolehlivost a včasnost doručení, citlivost k zásilce (například nezašpinění obálky) či pohotovost dispečinku. Některé firmy vám jako bonus dokonce nabízejí - na základě nasbíraných bodů - láhev vína či vstupenku do divadla.

Zdroj: finance.idnes.cz

<- Zpět na aktuality